Verhot, tarvikkeet

VERHO ILUSA VALKOINEN  290X260cm ÖÖSIDEGA
Varastossa
22.72€ / kpl ALV 0% hinta: 18.32€ / kpl
KANTOKISKO ELFA 1248x8x36mm GRAFIIT
Varastossa
24.74€ / kpl ALV 0% hinta: 19.95€ / kpl
PIMENNYSVERHOT HELEHALL 60X190cm
Varastossa
26.50€ / kpl ALV 0% hinta: 21.37€ / kpl
PIMENNYSVERHOT HELEHALL 80X190cm
Varastossa
33.12€ / kpl ALV 0% hinta: 26.71€ / kpl
PIMENNYSVERHOT HELEHALL 100X190cm
Varastossa
38.27€ / kpl ALV 0% hinta: 30.86€ / kpl
PIMENNYSVERHOT HELEHALL 120X190cm
Varastossa
43.42€ / kpl ALV 0% hinta: 35.02€ / kpl
PIMENNYSVERHOT HELEHALL 140X190cm
Varastossa
46.36€ / kpl ALV 0% hinta: 37.39€ / kpl
PIMENNYSVERHOT HELEHALL 160X190cm
Varastossa
51.52€ / kpl ALV 0% hinta: 41.55€ / kpl
PIMENNYSVERHOT HELEHALL 180X190cm
Varastossa
55.94€ / kpl ALV 0% hinta: 45.11€ / kpl
PIMENNYSVERHOT HELEHALL 200X190cm
Varastossa
60.35€ / kpl ALV 0% hinta: 48.67€ / kpl
PIMENNYSVERHOT HELEHALL 220X190cm
Varastossa
65.51€ / kpl ALV 0% hinta: 52.83€ / kpl
PIMENNYSVERHOT HELEHALL 240X190cm
Varastossa
69.92€ / kpl ALV 0% hinta: 56.39€ / kpl
PIMENNYSVERHOT VAALEA BEIGE  60X190cm
Varastossa
26.50€ / kpl ALV 0% hinta: 21.37€ / kpl
PIMENNYSVERHOT VAALEA BEIGE  80X190cm
Varastossa
33.12€ / kpl ALV 0% hinta: 26.71€ / kpl
PIMENNYSVERHOT VAALEA BEIGE  100X190cm
Varastossa
38.27€ / kpl ALV 0% hinta: 30.86€ / kpl
PIMENNYSVERHOT VAALEA BEIGE  120X190cm
Varastossa
43.42€ / kpl ALV 0% hinta: 35.02€ / kpl
PIMENNYSVERHOT VAALEA BEIGE  140X190cm
Varastossa
46.36€ / kpl ALV 0% hinta: 37.39€ / kpl
PIMENNYSVERHOT VAALEA BEIGE  160X190cm
Varastossa
51.52€ / kpl ALV 0% hinta: 41.55€ / kpl
PIMENNYSVERHOT VAALEA BEIGE  180X190cm
Varastossa
69.92€ / kpl ALV 0% hinta: 56.39€ / kpl
PIMENNYSVERHOT VAALEA BEIGE  200X190cm
Varastossa
60.35€ / kpl ALV 0% hinta: 48.67€ / kpl
PIMENNYSVERHOT VAALEA BEIGE  220X190cm
Varastossa
65.51€ / kpl ALV 0% hinta: 52.83€ / kpl
PIMENNYSVERHOT VAALEA BEIGE  240X190cm
Varastossa
69.92€ / kpl ALV 0% hinta: 56.39€ / kpl
PIMENDUSRULOO TUMEHALL 60X190cm
Varastossa
26.50€ / kpl ALV 0% hinta: 21.37€ / kpl
PIMENDUSRULOO TUMEHALL 80X190cm
Varastossa
33.12€ / kpl ALV 0% hinta: 26.71€ / kpl
PIMENDUSRULOO TUMEHALL 100X190cm
Varastossa
38.27€ / kpl ALV 0% hinta: 30.86€ / kpl
PIMENDUSRULOO TUMEHALL 120X190cm
Varastossa
43.42€ / kpl ALV 0% hinta: 35.02€ / kpl
PIMENDUSRULOO TUMEHALL 140X190cm
Varastossa
46.36€ / kpl ALV 0% hinta: 37.39€ / kpl
PIMENDUSRULOO TUMEHALL 160X190cm
Varastossa
51.52€ / kpl ALV 0% hinta: 41.55€ / kpl
PIMENDUSRULOO TUMEHALL 180X190cm
Varastossa
55.94€ / kpl ALV 0% hinta: 45.11€ / kpl
PIMENDUSRULOO TUMEHALL 200X190cm
Varastossa
60.35€ / kpl ALV 0% hinta: 48.67€ / kpl
PIMENDUSRULOO TUMEHALL 220X190cm
Varastossa
65.51€ / kpl ALV 0% hinta: 52.83€ / kpl
PIMENDUSRULOO TUMEHALL 240X190cm
Varastossa
69.92€ / kpl ALV 0% hinta: 56.39€ / kpl
VERHO BLACKOUT ÖÖSIDEGA 140X260CM BEEŽ
Varastossa
18.30€ / kpl ALV 0% hinta: 14.76€ / kpl
VERHO BLACKOUT ÖÖSIDEGA 140X260CM HALL
Varastossa
18.30€ / kpl ALV 0% hinta: 14.76€ / kpl
VERHO JUKA TUNNELIGA 140X260CM VALGE
Varastossa
17.38€ / kpl ALV 0% hinta: 14.02€ / kpl
VERHO TULUM ÖÖSIDEGA 140X260CM VALGE
Varastossa
21.99€ / kpl ALV 0% hinta: 17.73€ / kpl

Laadukkaat verhot ja tarvikkeet kodin ja työtilojen sisustukseen


Tässä kategoriassa [name] löydät monipuolisen valikoiman verhoja, kiskoja ja asennustarvikkeita eri tarpeisiin. Valikoimamme kattaa kevyet läpikuultavat kangasverhot, pimentävät verhot makuuhuoneeseen, tehniset sälekaihtimet sekä kaikki tarvittavat osat ripustukseen ja kiinnitykseen. Tuotteet sopivat niin kotiin, toimistoon kuin julkisiin tiloihin, ja ne on valittu kestävyyden, helppohoitoisuuden ja ajattoman muotoilun perusteella.

Millaisia tuotteita valikoimassa on


Tarjoamme laajan kirjo eri materiaaleja ja malleja, jotta voit löytää juuri tilaan ja käyttötarkoitukseen sopivat ratkaisut. Valikoimaan kuuluu muun muassa:

  • Pimentävät ja lämpöeristävät verhot
  • Läpäisevät ja koristeverhot
  • Rullaverhot ja päivä-yö -ratkaisut
  • Sälepuitteet ja kaihtimet
  • Verhokiskot, -nauhat ja -renkaat
  • Asennussarjat, seinäkiinnikkeet ja liukuosat


Lisäksi löydät mitoitukseen ja huoltoon liittyviä tarvikkeita, kuten verhokoukut, painot ja pesuohjeet. Tuotevalikoima päivittyy kausittain uusilla väreillä ja teknisillä parannuksilla.

Missä tuotteita käytetään


Verhoilla ja tarvikkeilla on sekä toiminnallinen että esteettinen rooli. Ne:

  • Parantavat akustiikkaa ja vähentävät kaiuntaa olo- ja työtiloissa
  • Lisäävät yksityisyyttä ja estävät näkyvyyttä ulkoa
  • Autttavat valonohjauksessa ja luovat tunnelmaa
  • Tarjoavat lämmöneristystä ja suojaa auringon säteiltä


Sopivia käyttökohteita ovat esimerkiksi olohuoneet, makuuhuoneet, hotellihuoneet, kokoustilat ja ravintolat. Valitsemalla oikean materiaalin ja ripustusratkaisun varmistat pitkäikäisen ja toimivan lopputuloksen.

Kuinka valita oikea verho ja tarvikkeet


Oikean valinnan tekeminen perustuu muutamaan keskeiseen tekijään: mittoihin, materiaalin ominaisuuksiin, ripustusjärjestelmään ja huoltovaatimuksiin. Seuraavat vinkit auttavat päätöksenteossa.

Mittaaminen

  • Mittaa ikkuna leveydeltä ja korkeudelta tarkasti.
  • Lisää tarvittava sivu- ja alareunavara liikkumista varten.

Materiaali ja toiminnallisuus

  • Valitse pimennysmateriaali makuuhuoneeseen ja läpikuultava olohuoneeseen.
  • Tarkista pesuohjeet ja värin kestävyys auringonvaloa vastaan.

Ripustus ja asennus

  • Harkitse kiskoa tai tankoa tilan mukaan.
  • Varmista, että asennustarvikkeet tukevat verhojen painoa ja käyttöä.

Ostamisen edut verkkokaupastamme


Kun tilaat [name] verkkokaupasta, hyödyt asiantuntevasta tuesta, selkeistä tuotekuvauksista ja nopeasta toimituksesta. Tarjoamme:

  • Asiantuntija-apua materiaalivalinnassa ja mitoituksessa
  • Helpon tilausprosessin ja useita maksutapoja
  • Tarjouksia ja yhdistelmätuotteita verhojen ja tarvikkeiden yhteishankintaan
  • Laadukkaat tuotetiedot, mitoitusohjeet ja huoltoneuvot


Verkkokaupassamme voit vertailla tuotteita, lukea tekniset tiedot ja valita toimitus- tai asennuspalvelun tarpeen mukaan. Tämä tekee hankinnasta turvallista, kustannustehokasta ja pitkäjänteisesti toimivaa.

Näytä kokonaisuudessaan Piilota

Usein kysyttyjä kysymyksiä kategoriasta Verhot, tarvikkeet

Mitä kuuluu Verhot, tarvikkeet -kategoriaan ja mihin tuotteita käytetään?

Verhot, tarvikkeet -kategoria sisältää verhot, rullaverhot, sälekaihtimet, lamelliverhot sekä verhotangot (puu- ja metalliset), verhokiskot ja asennustarvikkeet. Tuotteet säätelevät valon määrää, yksityisyyttä ja parantavat lämmöneristystä sekä sisustusta.

Miten rulloverhot eroavat pimentävistä rulloverhoista ja mitä valita makuuhuoneeseen?

Tavalliset rulloverhot (esim. RULOO METALIC, MINI MALTA) päästävät valoa kankaan tiheyden mukaan, kun taas pimentävät rulloverhot (Blackout, TERMO) estävät valon ja parantavat lämmöneristystä. Makuuhuoneeseen suositellaan Blackout- tai TERMO-mallia tiheällä kankaalla ja lämpövuorella.

Minkä pituiset verhotangot sopivat suurille ikkunoille ja parvekeoville?

Suurille ikkunoille ja parvekeoville sopivat verhotangot 200 cm:stä ylöspäin (esim. U-profiili tai puiset tangot 200–320 cm). Lisää noin 10–20 cm kummallekin puolelle ikkuna-aukkoa verhojen peittymistä varten.

Millaiset sälekaihtimet sopivat keittiöön — metalliset vai kangas?

Keittiöön sopivat metalliset tai muoviset sälekaihtimet, koska ne ovat helppoja puhdistaa ja kestävät kosteutta sekä hajuja. Jos haluat pehmeämmän ilmeen, valitse lamelli- tai rullokangas, mutta huomioi että kangas vaatii huolellisempaa hoitoa.

Miten mitata ikkuna MINI MALTA- tai TERMO-rullaverhojen asennusta varten?

Mittaa ikkunan leveys kolmesta kohdasta (ylä, keski, ala) ja käytä pienintä arvoa; lisää 2–5 cm kumpaakin reunaa peiton varmistamiseksi. Korkeus mitataan kiinnityskohdasta (tanko/kiinnike) haluttuun alas asti, esim. ikkunalaudalle tai lattiaan.

Mitä verhomateriaaleja kannattaa valita olohuoneeseen — voile, blackout vai paksu koristekangas?

Olohuoneeseen usein yhdistetään kerroksia: kevyt voile luo pehmeän valon ja paksu koriste- tai blackout-kangas tarjoaa yksityisyyden ja pimentymisen. Valinta riippuu halutusta tunnelmasta — voile ilmavuuteen, paksu kangas näyttävyyteen ja pimentämiseen.

Miten verhot kiinnitetään U-profiili -verhotangolle ja mitä tarvikkeita tarvitaan?

U-profiiliin kiinnitetään verhot kiskobegoonereilla tai renkailla, ja käytetään seinäkiinnikkeitä tai kattoasennuksen tukia. Tarvitset lisäksi päätykappaleet, liukurit/renkaat ja sopivat kiinnikkeet.

Mitä sähkömekanismeja verhoille on ja sopivatko ne 28 mm verhotankoihin?

Valikoimassa on sähköisiä mekanismeja rullaverhoille ja kiskojärjestelmille (kuvattu kategorian lisätiedoissa). Sopivuus vaihtelee: rullot tarvitsevat putkimotorin oikealle akselin halkaisijalle; 28 mm tangolle tarvitaan vastaava putkimotorin malli, joka on ilmoitettu yhteensopivaksi 25–28 mm.

Miten huoltaa kangas- ja metalliverhoja että ne kestävät pitkään?

Kangasverhoja kannattaa imuroida pehmeällä suulakkeella ja pestä merkin ohjeen mukaan, välttäen kovia valkaisuja. Metallikaihtimet pyyhitään kostealla liinalla miedolla pesuaineella ja annetaan kuivua; tarkista mekanismit ja kiinnikkeet säännöllisesti.

Miten valita puinen vai metallinen verhotanko skandinaaviseen sisustukseen?

Skandinaaviseen sisustukseen sopii usein luonnollinen tai valkoinen puinen verhotanko (esim. 28 mm), koska puu tuo lämpöä ja tekstuuria. Metallitangot toimivat paremmin minimalistisissa tai teollisissa tyyleissä, valitse mattamusta tai valkoinen viimeistely.

Uutuudet kategoriassa Verhot, tarvikkeet vuonna 2026

Halvat tuotteet kategoriassa Verhot, tarvikkeet

Kalliit tuotteet kategoriassa Verhot, tarvikkeet

Tuotteiden hinta kategoriassa Verhot, tarvikkeet

Verhot, tarvikkeet: 0.82€ — 101.68€ (795)